MÁME PROJEKTOVOU DOKUMENTACI REPRE

Na základě zákona 106/1999 Sb. (Zákon o svobodném přístupu k informacím) jsme získali projektovou dokumentaci na přestavbu KD Repre z části na knihovnu. Poskytli jsme ji zatím odborné veřejnosti a médiím. Připravujeme odborný komentář a v brzké době ji plně zveřejníme pro občanskou diskusi.
Jelikož máme k dispozici i projekt na rekonstrukci stávající budovy knihovny z roku 2007 (který zachovává z 95% vnitřní uspořádání), můžeme nyní oba projekty porovnat. Lze tak spočítá poměry ploch např. na m2 (jako ne např. prostor pro knihy, veřejnost, knihovníky, zázemí atd.).

Zatím je z projektové dokumentace jasné, že:
1) Prostor pro volný výběr knih bude o 1/3 menší (dle předběžných propočtů).
2) Studijní prostory budou menší asi o 1/2.
3) Zázemí pro knihovníky a knihovnu se zmenší o dost.
4) O další využitelné prostory (které jsou ve stávající knihovně) se zcela přijde.
A tak dále.

Projekty pro Vás nyní připravujeme, aby byly přehledné a brzo je zde dáme k nahlédnutí a ke stažení.
Pak si situaci může každý občan sám zhodnotit;-)

Ilustrace:

1. patro knihovna