Článek v Mosteckém deníku

Mostecký deník referuje o demostraci před knihovnou a jejím zachování

Mostecká radnice nesouhlasí s demonstranty.

Projekt Repre chce dotáhnout Vedení města Mostu reagovalo na protest u knihovny. Její plánované stěhování radní nadále hájí.

Vedení mostecké radnice odmítlo ve středu 20. listopadu výtky demonstrantů, kteří v úterý večer protestovali s transparenty proti plánovanému stěhování městské knihovny do kulturního domu Repre v centru. Necelá stovka lidí požadovala před knihovnou její zachování v současném sídle v ulici Moskevská a zpochybnila smysl dokončovaného projektu na rekonstrukci Repre za více než půl miliardy korun.

Hodinové pokojné demonstrace se zúčastnili čtenáři i odborníci z několika okresů. Podle nich je lepší účelovou budovu knihovny opravit, než zrušit. Varovali, že stěhování do omezeného prostoru kulturního domu a jeho stavební úpravy nebudou pro Most přínosem. Radnice s kritikou nesouhlasí a projekt Repre nehodlá zastavit.

Celý článek na mostecky.denik.cz

Redaktor: Peter •  Vydáno: 29.11.2019 20:17 •