Zájem médií a reportérů TV Prima

Na základě rozeslané únorové tiskové zprávy se začali „hýbat mediální ledy“ a ČTK kontaktovalo hlavního iniciátora petice, jedno ze zakládajících členů naší občanské iniciativy, aby poskytl doplňující informace, které ČTKa poté zveřejnila ve svém servisu pro média.

V důsledku uvedených událostí se nám ozvala i televize Prima, která s námi natáčela v sobotu 8.2.2020 reportáž, ke které pro objektivitu byl ten den pozván i primátor Mostu Jan Paparega. Zatím byla záhy po natáčení zveřejněna krátká zpráva na facebooku Prima News https://www.facebook.com/303794233506/posts/10157183617718507/?d=n a o datumu a formě TV vysílání zatím nebylo rozhodnuto. Rozhodně Vás budeme včas informovat.

Text zprávy z ČTK:
Kvůli záchraně budovy Městské knihovny v Mostě vznikla nepolitická občanská iniciativa Zachraňme mosteckou knihovnu. Chce zabránit přesunu knihovny do budovy Repre v centru. Vedení Mostu chce knihovnu přestěhovat, protože její nynější sídlo je ve špatném technickém stavu. Neví ale, co s objektem dál. Iniciativa plán na přestěhování kritizuje, objekt by se podle ní měl opravit. Na duben chystá iniciativa demonstraci, řekl ČTK opoziční zastupitel Adam Komenda (Piráti).
Jedna demonstrace už se konala loni v listopadu. Ještě před založením iniciativy vznikla kvůli budově knihovny i petice, do nynějška ji podepsalo přes 2000 lidí.
"Sběr pokračuje v mostecké knihovně, na magistrátu, v mosteckém Next gyrosu, a ve více než 20 mosteckých restauracích a kavárnách," uvedl Komenda. Petici dobrovolníci zatím neodevzdali vedení města.
"Byla přečtena na zastupitelstvu i s uvedením průběžného počtu podpisů. Vedení města bohužel reagovalo velmi negativně a dialog se s nimi nepodařilo navázat," řekl Komenda s tím, že ve sběru podpisů budou iniciátoři pokračovat, dokud se plán na přestěhování knihovny nezastaví.
Vedení Mostu tvrdí, že rekonstrukce budovy by byla moc drahá. Mostečtí se bojí, že budova po přestěhování knihovny zchátrá.
Budova nynější mostecké knihovny se pro veřejnost otevřela v roce 1985, pyšní se mimo jiné nejdelším lustrem v evropských knihovnách. Dvojitá šroubovice ze skleněných trubic se vine nad knižními policemi po celé délce budovy. Dílo uměleckého skláře Vladimíra Procházky koresponduje s velikostí otevřených prostor, které se tehdy stavěly.

Redaktor: Peter •  Vydáno: 09.02.2020 10:19 •